Co to jest FINN? – Firma Inwestująca w Najem Nieruchomości

F.I.N.N czyli Firmy Inwestujące w Najem Nieruchomości  (w Polsce, na ten moment, tylko mieszkaniowych).
W rozumieniu ustawy, jest to spółka akcyjna, której podstawowym przedmiotem działalności jest najem nieruchomości mieszkaniowych. Tzn. celem biznesowym spółki jest osiąganie zysku z nieruchomości mieszkaniowych poprzez ich zakup, wynajem oraz sprzedaż.

PO CO POWSTAŁY FINNY?

Wprowadzenie F.I.N.N. czyli REITów oznacza dla gospodarki więcej mieszkań oraz nową, bezpieczną formę inwestowania dla inwestorów indywidualnych. Nie trzeba już kilkudziesięciu, czy kilkuset tysięcy złotych, aby zainwestować w nieruchomości. REITy bardzo dobrze przyjęły się na świecie, dlatego polski ustawodawca zdecydował się wprowadzić je na naszym rynku.

 

W co inwestują FINNy (REITy) w Polsce i na świecie?

REIT / FINN w Polsce, zgodnie z ustawą, może inwestować TYLKO w nieruchomości mieszkaniowe. Jest to związane z celem w jakim ustawodawca wprowadza ten rodzaj podmiotu gospodarczego na rynek. Na świecie zaś REITy mogą inwestować w bardzo różnorodne nieruchomości.

ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FINN-ach (REIT-ach)?

ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FINN-ach (REIT-ach)?

Firmy Inwestujące w najem nieruchomości (FINN) pozwalają zarabiać inwestującym na dwóch płaszczyznach:

  • wzroście wartości akcji,
  • dywidendzie.

W odróżnieniu natomiast od tradycyjnych spółek giełdowych dużo łatwiej jest oszacować potencjalny zysk, jest tak ponieważ ustawodawca nakłada na FINN jasne reguły i wysokości dzielenia się zyskiem z inwestorami.

MEDIA O FINN

Zapisz sie na newsletter o Firmach Inwestujących w Najem Nieruchomości.


Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (rozporządzenie ogólne), informuję, iż: