W co inwestują F.I.N.N.y / REITy

Odpowiedź na pytanie w co inwestują F.I.N.N.y jest prosta. Jak sama nazwa mówi FINN – inwestuje w nieruchomości na wynajem. Ale czy może inwestować w dowolny rodzaj nieruchomości? Otóż nie.

Istotnym ograniczeniem w zakresie potencjalnej działalności REIT w Polsce jest możliwość inwestowania przez takie spółki wyłącznie w nieruchomości mieszkaniowe. Ustawodawca świadomie ograniczył różnorodność kategorii nieruchomości w portfelu FINN do nieruchomości mieszkaniowych.  Dzięki temu kieruje cały impet rozwoju tej kategorii instrumentów inwestycyjnych w rynek mieszkaniowy. Jest to intencją utrzymania wysokiego wzrostu rynku nieruchomości mieszkaniowych.  Ten zaś dużej mierze wpływa pozytywnie na ogólną kondycję gospodarki kraju.

Na Świecie REITy mogą inwestować w bardziej różnorodne niż w Polsce aktywa, np. w nieruchomości:

– hotelowe / hotel

– przemysłowe / industry

– biurowe / offices

– komercyjne, handlowe / retail

– medyczne / health care

Z czasem, najprawdopodobniej polski ustawodawca, również rozszerzy katalog nieruchomości dostępnych dla REITów.

MEDIA O FINN

Zapisz sie na newsletter o Firmach Inwestujących w Najem Nieruchomości.


Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (rozporządzenie ogólne), informuję, iż: